6 důvodů, proč každý (bloger) musí být na Twitteru
Jak na blogJak na sociální sítěRady a návody
Twitter není „jen“ další Facebook!
[Aktualizováno] Nejrozšířenější sociální sítí u nás je, zhruba od roku 2009, Facebook. Vlivem silného společenského tlaku se na něj zaregistroval každý (čest výjimkám). Twitter si s sebou, po celou tu dlouhou dobu, nese pověst jakéhosi menšího bráchy modrého obra.
Pokud už někdo našel odvahu a zřídil si účet na Twitteru, nastaly dva možné scénáře. Twitter si zamiloval, začal s ním vstávat i usínat, jeho vyjadřovací kapacita se zredukovala na 140 znaků a jediná klávesová zkratka, kterou si pamatuje i ve stavu společenské únavy, je Ctrl+Alt+X.
Nebo naopak napsal jeden, dva tweety a nikdy už se na Twitteru znovu neukázal. Zmátly ho všechny ty podivné znaky, zvláštní odkazy, nesmyslné a nicneříkající statusy. Kde jsou skupiny, hry, žádosti o přátelství a další „nezbytnosti“, které patří na sociální síť? Nepatří. Na Twitter ne!
-
Lidé na Twitteru
Komunita uživatelů Twitteru je specifická. Tvoří ji především novináři, mediální experti, marketingový odborníci, politici, spisovatelé, studenti a také blogeři! Zkrátka lidé, pochybující se v médiích a pracující s texty. Lidé, kteří chtějí číst zajímavé články! Už je vám jasné, proč jako bloger, musíte být na Twitteru?
-
Tweety na Twitteru
Nejeden známý bloger, glosátor, bavič (doplňte dle vlastní zkušenosti) začínal původně na Twitteru. Až poté si založil blog, protože mu omezený počet znaků přestal stačit. Do 140 znaků musíte vměstnat celý příběh, který chcete vyprávět. To spolehlivě vyfiltruje lidi, kteří neradi přemýšlejí. A naopak, ti kteří milují hry se slovy a rádi si brousí svůj ostrovtip, na Twitteru zůstávají a začínají sbírat stovky a tisíce followerů.
-
Vztahy na Twitteru
Není nás moc. Uživatelská základna Twitteru už několik let neroste, spíše klesá. Hlavně díky problematickému způsobu vkládání reklamy, čímž se Twitter stává nezajímavým pro firmy a investory. Pokud se stanete součástí malého rybníčku české twitterové komunity, nemůžete se ztratit. Lidé jsou tu k sobě mílí, ohleduplní, nikdo nikoho neuráží (viz. facebookové diskuse) ani vám neustále nechodí žádosti o lajky nebo pozvánky do nesmyslných her.
-
Komunikace na Twitteru
Jak už jsem zmínila, není nás tu mnoho. Proto váš názor nezanikne v množství jiných a často se dočkáte zpětné vazby. Můžete si psát i se známějšími osobnostmi. Na Twitteru je daleko větší šance, že si vás takový člověk všimne. A třeba i retweetne váš článek. 🙂
-
Humor na Twitteru
Je specifický, jako snad všechno tady. Viz obrovská popularita parodických účtů, např. @schwarzenbergk nebo @kardinalvlk a nesmím zapomenout na @PREZIDENTmluvci i když, ne! Ten je vlastně pravý! 🙁 Ironie a sarkasmus jsou základními pilíři úspěchu. Umění dvojsmyslu, hrátky se slovy, občas vhodný obrázek či video a lidé vás budou lajkovat jak diví. Ano, i na Twitteru se lajkuje – srdíčkem.
-
Život na Twitteru
Twitter je živý, neustále se na něm něco děje. Ne nadarmo je nazýván nejrychlejším médiem a ne nadarmo ho, díky jeho rychlosti, využívají novináři z celého světa.
Není větší zábava, než sledovat hokejový zápas nebo politicky či společensky významnou událost a zároveň živě sledovat na Twitteru komentáře ostatních sledujících. Dnes už si nedovedu představit oslavy podzimních státních svátků bez Twitteru. Nudné předávání státních vyznamenání se tak každý rok promění v zábavnou show, plnou chytrých glos, které na Facebooku rozhodně nenajdete.
Řekla bych, že po takto vyčerpávající agitce, už nemáte jinou možnost, než se zaregistrovat na Twitter! 🙂 Až tak uděláte, nezapomeňte mi dát follow, občas tam taky zajdu odpustit páru – @hankab89.
Tak co, už jste na Twitteru? 😉
Parádní článek, s jasným rozdělením lidí seznamujících se s touto sítí, v duchu twitterového minimalismu, zatím nemohu jinak než souhlasit. 😀
Děkuji za komentář, jsem ráda, že se článek líbil 🙂
Twitter mám (osobní účely)… Jako přemýšlím o tom, že bych si založila i Twitter pro blog, ale.. Já fakt nevím :/.
Každopádně díky za článek 🙂
Pokud máš svůj osobní profil soukromý, tak by to dávalo smysl mít ještě jeden pro blog. Pokud ne, tak já to řeším všechno jedním účtem a je to v pohodě 🙂
Moc pěkný článek,myslím si že pro lidi,kteří se teprve teď seznamují s Twitterem je skvělý 🙂 Já jsem na tt asi půl roku a patří asi mé nejoblíbenější sociální sítě (@milunka02 = tt,insta,snap :D) Jo a na tvůj tt určitě mrknu 🙂
Mrkni já zas mrknu k tobě 😉 A děkuju za pochvalu 🙂
Velice přesvědčivý článek. Přesně jak píšeš, říkala jsem si, že facebook a instagram (který mám taky poměrně krátce) mi úplně stačí. Takže jsem po přečtení šla a založila si taky Twitter 🙂
Super! Vidím, že agitace mi jde velmi dobře 😀 Snad se ti mezi námi bude líbit 🙂
Twitter mám. Osobní. Žurnalistika je moje hobby, a zrovna českej twitter je typickej tím, že je hodně zaměřenej na zpravodajství a publicistiku (ono to časem tak asi bude všude, minimálně ta společnost sama tam mnoha svými kroky směřuje). Pro blog by mě ale vůbec nenapadlo si ho dělat. Asi právě proto, že na twitteru v podstatě vůbec nesleduji ,,zábavný obsah“. Možná si počkám na nějaký počet odběratelů a pak to zkusím, není to možná úplně blbý nápad. 🙂
Mě to taky nikdy nenapadlo, zakládat si další účet, kvůli blogu. Ale pokud má někdo svůj profil uzamčený, tak to je řešení, jak propagovat svůj blog a nepřijít o soukromí.
Twitter jsem používala spíše k sledování ostatních, ale už je to nějaký ten pátek, co jsem ho neotevřela. Asi je na čase jej znovu oprášit. Uvidíme, každopádně článkem jsi mě minimálně nalákala, ať to zkusím co nejdřív.
To jsem ráda, že jsi na něj nakonec nezanevřela 🙂
Twitter som si založila pred asi dvoma rokmi, bola som na ňom asi dvakrát. Vôbec má táto sieť neoslovila, takže patrím presne do tej druhej skupiny, ktorú popisuješ 😀
Ahoj, i tací jsou mezi námi 😀
Twitter mám, no až tak ho nepoužívam. A práve rozmýšľam, že by som mala. 😀 😀 Dobrý článok, navnadil ma na to, aby som na Twitter zavítala znovu. 🙂
Super! Zkus to ještě jednou a snad se ti zalíbí 😀
Hezký článek. Bohužel pro mě Twitter není. Já si sice rád hraju se slovy, ale jsem ten typ, co se rád rozepíše. Ať už jde o komentáře na blogu nebo přímo článek. Facebook používám, i když jsem na něj přišel asi s dvouletým zpožděním, a ten mi tak nějak stačí. Komu Twitter vyhovuje, ať si to užívá. Já se teď po letech zapojil na Instagram a i ten používám spíš k propagaci sebe než že bych sledoval tisíce lidí. Mně prostě až na vyjímky (a to jsou hlavně přátelé) nezajímají. Je to asi trochu sobecký, ale tak to je a… Číst vice »
Ty jsi přesně ten typ, co potřebuje psát blog 😀 Twitter by pro tebe byl opravdu malý 😀
Hehe. 😀
Jsem ráda, že jsem pobavila 😀
Aha, takto som nad tým nikdy neuvažovala. Pre mňa rozhodne zaujímavý článok 🙂
Díky 🙂
Ono pokud je potřeba propagovat blog, tak je jakékoliv sociální médium dobré, včetně, google+, tumblr a dalších. Kažopádně pokud je blog zajímavý, často si ho lidi nasdílejí sami.
Jasně, tenhle článek měl za úkol představit Twitter, ale ostatní sítě také není dobré zanedbávat 😉
Twitter používám výhradně ke sledování oblíbených kapel, filmových studií a ke sledování vývojářů pc her. Už ale delší dobu přemýšlím, že bych šel i na twitter.
Vyzkoušej a dej pak vědět, jak to jde 😉
Super článek. Musím se přiznat, že jsem se taky bezprostředně po přečtení na Twitteru zaregistroval. 😀
😀 Tak ať se líbí 😀
len asi nestaci len vytvorit twiter ucet ale aj vediet s tym robit. a to ja neviem a asi preto mi moc twiter nepomaha 🙂
Je to jako s každou jinou sociální sítí – aktivita a pravidelnost 😉
Další inspirativní článek… Mám chuť na ten Twitter jít i bez blogu.. 😀 Blog sice mám, ale bohužel leda ke kompletnímu předělání momentálně. 🙂
V dnešní době má twitter pro blog větší význam než facebook. Navíc je obsahově mnohem zajímavější.